Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

IV Turniej Gier Planszowych o Puchar Wójta Gminy Łyse i Tytuł „Mistrza gry w warcaby”

W IV Turnieju Gier Planszowych o Puchar Wójta Gminy Łyse i Tytuł „Mistrza gry w warcaby” wzięło udział ponad 40 warcabistów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Zalasa, Lipnik, Warmiaka, Wejda i Łysych. W zawodach rywalizowano w trzech grupach turniejowych. Rozgrywki miały miejsce 6 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych. Ich organizatorem była Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych.

Pojedynki warcabistów wyłoniły zwycięzców:
w kat. I-III:
I miejsce – Lena Rybińska, SP Łyse,
II miejsce – Julian Kobus, SP Łyse,
III miejsce – Zuzanna Mężak, SP Łyse;
w kat. IV-VI:
I miejsce – Piotr Pliszka, SP Łyse,
II miejsce – Aleksandra Dąbkowska, SP Zalas,
III miejsce – Kacper Pisarek, SP Łyse;
w kat. VII-VIII i gimn.:
I miejsce – Wiktoria Trzcińska, PG Łyse,
II miejsce – Norbert Rybiński, SP Łyse,
III miejsce – Daniel Wezner, SP Łyse.

Laureaci odebrali statuetki z rąk Wójta Gminy Łyse - Grzegorza Fabiszewskiego oraz dyplomy z rąk Dyrektora Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych - Jana Drężka. Pozostali gracze zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, bowiem wykazali się umiejętnością przewidywania i planowania taktyki. Należy przyznać, iż dzielnie stawiali czoła niełatwym strategiom na planszy i walczyli do końca.

Jako organizatorzy, dziękujemy osobom, które pomogły nam przygotować i przeprowadzić turniej. Dziękujemy także sponsorom. Jak zawsze, mogliśmy na Was liczyć.

Autor: /KR/