Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Pobiegli po zdrowie w Zalasiu

Początek czerwca dla społeczności Szkoły Podstawowej w Zalasiu miał sportowy charakter. Z okazji Dnia Dziecka po raz 12 uczniowie ich rodzice oraz licznie przybyli sympatycy szkoły i biegania z sąsiednich szkół i instytucji wzięli udział w akcji sportowej mającej na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. Zebrani zostali powitani piękną choreografią taneczną w wykonaniu uczennic szkoły w Zalasiu.

W kilkunastu kategoriach biegowych wzięli udział zawodnicy w różnym wieku. W duchu rywalizacji fair play biegali wszyscy, pokonując własne zmęczenie w wyjątkowo upalnym tego dnia czasie. Ponad 40 maluchów pobiegło w inicjującym wydarzenie biegu. Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria Open Kobiety i kilkanaście pań stanęło się na linii startowej. W sumie w 12 biegu po zdrowie wzięło udział około 200 zawodników. Wśród nich w kategorii Open mężczyźni pobiegli:  Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski oraz radny powiatu Stanisław Lipka. Pamiątkowe puchary i medale wręczyli zwycięzcom Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalasiu Danuta Gwiazda – koordynatorka szkolnej akcji sportowej. Pyszne lody ufundowane przez państwa Kubraków, właścicieli Sali Bankietowej w Piątkowiźnie, orzeźwiły i ucieszyły wszystkich.

W sporcie zawsze są wygrani i pokonani. W 12 Biegu po zdrowie wygrani byli wszyscy. Sport to zdrowie, a taka nagroda warta jest wysiłku – podkreślili organizatorzy imprezy biegowej, Bogusława Kobus, Mariusz Wiśniewski i Tomasz Gwiazda.

XII bieg po zdrowie został sfinansowany przez Wójta Gminy Łyse oraz GOKSiR w Łysych.

Autor: Renata Rybka