Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

VIII Sesja Rady Gminy Łyse - 05 lipca 2019r.

Podczas obrad VIII Sesji Rady Gminy Łyse przyjęte zostały dwa wnioski zgłoszone przez Przewodniczącego Komisji ds. Rozwoju Gospodarczego, a mianowicie:
- postawienia lustra na drodze Lipniki-Baba na skrzyżowaniu na Dawię
- zwiększenie stawki godzinowej wysokości ekwiwalentu pieniężnego za udział członków OSP w działaniach ratowniczych i szkoleniach pożarniczych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub Gminę Łyse: za kurs podstawowy strażaków ratowników na kwotę 4 zł, oraz za kurs specjalistyczny na kwotę 8 zł. Poprzednio obowiązujące stawki wynosiły odpowiednio 2 zł i 6 zł.

Następnie Rada Gminy Łyse podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Programu Ochrony Środowiska Gminy Łyse na lata 2019-2022 z perspektywą do 2026. W dalszej części obrad  odbyła się dyskusja w sprawie ustalenia regulaminu korzystania ze świetlic wiejskich na terenie Gminy Łyse. Po uwzględnieniu opinii sołtysów, radni postanowili przełożyć przyjęcie regulaminów na inny termin, po wcześniejszym przedyskutowaniu ich zapisów z mieszkańcami na zebraniach sołeckich.

Wójt Gminy Łyse poinformował, że w chwili obecnej zlecona została przebudowa blisko 5 km dróg gminnych na podstawie przeprowadzonych postępowań przetargowych. Wykonawcą przedmiotowych inwestycji jest firma „Ostrada” Sp. z o.o. z Ostrołęki:
- przebudowa dróg w miejscowości Lipniki: w dzielnicy Popielna (0,85 km), od nowo wybudowanego ujęcia wody do drogi powiatowej Kadzidło – Łyse – Łączki (0,6 km) oraz od drogi powiatowej Kadzidło – Łyse – Łączki w kierunku dzielnicy Czarnia w miejscowości Łyse (o łącznej długości 1,4 km);
- przebudowa ciągu dróg gminnych  Warmiak – Zalas - Wanacja i  Zalas – Wyżega – Klenkor – Piątkowizna (o łącznej długości 2,15 km).

Głosowanie imienne