Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

KOMINKI KURPIOWSKIE 2017

W sobotni wieczór 18 lutego odbyły się tradycyjne Kominki Kurpiowskie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych. 

Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentowały zespoły folklorystyczne: „Łysoziańskie Nuty” ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łysych, "Puszcza Zielona" oraz "Serasiniaki", członkinie KGW z Baby, Lipnik i Tartaku przy akompaniamencie Kapeli Jana Kani oraz Kapela Czyżów. Nasi artyści przedstawili widowisko „Darcie pierza” oraz „Lany Poniedziałek”.

Po występach nadszedł czas na rozstrzygniecie konkursu kulinarnego "Weki na zimę". Przedmiotem konkursu były weki - potrawy związane z obszarem kurpiowszczyzny, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Zgodnie z zapisami regulaminu komisja zakwalifikowała do konkursu 21 weków. Wśród zaprezentowanych potraw znalazły się między innymi: gruszki w syropie, ryby w occie, mięso w słoiku, żurawina, grzybki Hanusi czy świeżynki Halinki.
Po dokonaniu oceny Komisja Konkursowa postanowiła przyznać pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom konkursu, a byli to: Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci", KGW w Babie, KGW w Lipnikach, KGW w Serafinie , KGW w Tartaku, Klub Seniora w Łysych oraz „Łysoziańskie Nuty”.

Zapraszamy za rok.