Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Opowiem Wam o… Spotkanie z Lidią Sadową – 20 marca 2017

 „Szczęście to rodzina, zdrowie, życzliwi ludzie…” – taką definicję szczęścia usłyszeliśmy z ust Pani Lidii Sadowej-aktorki teatralnej, filmowej i dubbingowej, która odwiedziła Zespół Szkół Powiatowych w Łysych w Międzynarodowym Dniu Szczęścia!

Artystka okazała się osobą niezwykle bezpośrednią, sympatyczną, przyjaźnie nastawioną do  świata i ludzi. Jej naturalność i bezpretensjonalność z miejsca podbiły serca widzów.

Pani Lidia opowiedziała licznej publiczności o swojej nauce szkolnej, początkach kariery i pracy zawodowej. Aktorka wspominała lata nauki w szkole podstawowej, maturę, egzaminy do Akademii Teatralnej w Warszawie.  Z humorem opowiadała o jednym z egzaminów na tę uczelnię, zdawanym, z braku dresu, w… piżamie! To nie przeszkodziło pani Lidii w zaprezentowaniu komisji swojego talentu – zdała za pierwszym podejściem!

Pani Lidia ze swobodą i szczerością odpowiadała na liczne pytania dotyczące rodziny, mieszkania w stolicy, pracy w teatrze, filmie, dubbingu. Stwierdziła, że obecnie to właśnie dubbing jest Jej ulubioną formą aktywności zawodowej.

Nie usłyszeliśmy cudownych recept na tremę,  pamięciowe opanowanie długich kwestii  czy świetny wygląd.  Artystka podkreślała, że na sukcesy zawodowe składa się nie tylko talent,  lecz także ciężka, codzienna praca… Półśrodki i drogi na skróty to nie dla Niej i nikomu ich nie poleca!  Oczywiście trochę szczęścia również się przydaJ

Zadeklamowany przez Aktorkę fragment Wieczoru Trzech Króli Szekspira (w sztuce Lidia Sadowa gra podwójną rolę Sebastiana i Violi) został nagrodzony przez publiczność wielkimi brawami.

Pani Lidia chętnie odpowiadała też na pytania widzów. Na koniec życzyła uczniom sukcesów w nauce, powodzenia na maturze i zrealizowania życiowych planów.

Na spotkaniu krótko zaprezentowali się również uczniowie miejscowej „powiatówki”. Daniel Małż opowiedział po kurpiowsku o wizycie ciotki Leonki z Wolkowych,  a Szymon Dawid i Wiktoria Czyż przedstawili widzom artystyczne definicje szczęścia: Szymon – poetycką, a Wiktoria – muzyczną. Młodym artystom dużą przyjemność sprawiła pochwała i gorący aplauz Aktorki.

To było naprawdę miłe spotkanie! Mogło się odbyć dzięki zaprzyjaźnionym z Kurpiami Paniom: Jolancie Starowicz-Grabowskiej i Annie Grabowskiej.

 Inicjatorem  tego interesującego przedsięwzięcia jest Radny Powiatu Ostrołęckiego Pan Stanisław Lipka, a cykl spotkań Opowiem Wam o… ZSP w Łysych realizuje dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Warto wspomnieć, że w poprzednich latach gośćmi szkoły  byli aktorzy: Damian Damięcki, Izabella Bukowska-Chądzyńska i Hiroaki Murakami.  Organizatorzy planują kolejne spotkania.

Poniżej  fotorelacja  i prezentacja o Lidii Sadowej. Warto zobaczyć!

Autor: ZSP w Łysych