Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

XVI Sesja Rady Gminy Łyse - 06 października 2020 r.

06 października 2020 roku w budynku Gminnego Centrum Kultury w Łysych odbyły się obrady XVI Sesji Rady Gminy. Głównym punktem obrad były zmiany budżetu Gminy Łyse na bieżący rok, niezbędne z uwagi na rozliczenie zrealizowanych już inwestycji.

Ponadto w budżecie zwiększona do 400 tys. zł została kwota przeznaczona na budowę zewnętrznego szybu windowego w budynku Szkoły Podstawowej w Zalasiu. Budowa szybu windowego jest niezbędna z uwagi na uczęszczanie do powyższej placówki uczniów mających problemy z samodzielnym poruszaniem się pomiędzy kondygnacjami budynku.

W obradach sesji gościnnie uczestniczył Starosta Ostrołęcki – Stanisław Kubeł, który poinformował o planach inwestycyjnych powiatu ostrołęckiego na terenie naszej gminy, a także o skutkach zniszczeń jakie wyrządziła niedzielna nawałnica.

 

Głosowanie imienne