Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej w Łączkach

Europejski Dzień Języków obchodzony jest corocznie 26 września. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej. W wielu szkołach realizowane są większe i mniejsze aktywności promujące to święto. Dla nauczycieli języków obcych szczególnie ważne jest zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języków, dlatego też wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Krupki w Łączkach uczestniczyli w tym roku w konkursach, zabawach językowych i innych atrakcjach.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków wszystkie zajęcia dla uczniów kl. IV-VIII odbywały się w oparciu o rozwijanie umiejętności językowych oraz poszerzanie wiedzy o krajach. Dzień rozpoczął się od zajęć języka niemieckiego. Uczniowie kl. VII-VIII pracowali nad rozwijaniem umiejętności mówienia w języku niemieckim, sprawdzali znajomość słownictwa z różnych obszarów językowych oraz grali w gry edukacyjne. Następnie uczniowie kl. IV-VIII wzięli udział w konkursie „Cześć! Hi! Hallo! – czyli jak witamy się w różnych językach”. Uczestniczyli również w zajęciach języka angielskiego, w czasie których mogli usystematyzować posiadaną wiedzę na temat krajów anglojęzycznych.

Wśród atrakcji znalazły się również:

  • konkurs piosenki anglojęzycznej
  • wspólne tańce i śpiew kl. „0”-III w języku angielskim
  • prezentacje flag krajów europejskich
  • konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych
  • przedsięwzięcie SKO „Kiermasz przekąsek znanych na całym świecie”.

Wszystkie aktywności i zajęcia przygotowali nauczyciele języków obcych: p. Małgorzata Kaczmarczyk (nauczyciel jęz. angielskiego i opiekun SKO) oraz p. Justyna Witkiewicz (nauczyciel jęz. niemieckiego).

Autor: SP w Łączkach