Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Gmina Łyse otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego

Wójt Gminy Łyse informuje o otrzymanym dofinansowaniu przez Gminę Łyse w wysokości 250.000 zł z budżetu Województwa Mazowieckiego na projekt o nazwie "Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej na dz. nr 791 i 792 w msc. Lipniki" (połączenie ulicy Zdrojowej z drogą powiatową nr 2515W Myszyniec - Wykrot - Lipniki).

Prace obejmują położenie nowej nawierzchni asfaltowej o łącznej grubości 8 cm na odcinku o długości 617 metrów i szerokości 4,5 metra. Przewidywany termin zakończenia zadania to 31 październik 2023 roku. Przebudowa drogi przyczyni się do ułatwienia dojazdu do przyległych nieruchomości, kompleksów łąk i pastwisk a także odbioru płodów rolnych z gospodarstw.

Ponadto Sołectwo Antonia otrzymało 10.000 zł dofinansowania w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2023" - "Mazowsze dla sołectw 2023" na zakup i montaż lamp solarnych. Realizacja zadania nastąpi do końca września 2023r.

Umowy na dofinansowanie realizacji powyższych inwestycji zostały podpisane 18 maja 2023r. w ostrołęckiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

 

         Wójt Gminy
Grzegorz Fabiszewski