Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Międzysołecki Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Starosty Ostrołęckiego i Wójta Gminy Łyse

W niedzielę 16 września 2018r. reprezentanci poszczególnych sołectw z terenu Gminy Łyse uczestniczyli w Międzysołeckim Turnieju Piłki Nożnej pod patronatem Starosty Ostrołęckiego i Wójta Gminy Łyse. Zawodników dzielnie wspierali kibice. Inicjatorem oraz koordynatorem rozgrywanego już od pięciu lat  turnieju jest Pan Stanisław Lipka - Radny Powiatu Ostrołęckiego.

W tegorocznej edycji udział wzięło 9 drużyn składających się z mieszkańców sołectw Gminy Łyse.  Organizatorzy w drodze losowania podzielili drużyny na dwie grupy, które równolegle rozgrywały mecze na obu łysowskich Orlikach - przy Publicznym Gimnazjum (ul. Szkolna) i przy Zespole Szkół Powiatowych (ul. St. Krupki).
W wyniku bardzo emocjonujących rozgrywek zwycięstwo w turnieju wywalczyła drużyna z Lipnik, drugie miejsce zajęła reprezentacja sołectwa Łyse, a trzecie Dawia - Złota Góra. Tytuł  najlepszego strzelca turnieju otrzymał Jarosław Drężek, najlepszym bramkarzem został Patryk Lis.
Po zakończeniu rozgrywek rozstrzygnięto "Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym" zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Główną nagrodę w konkursie - rower w wyniku losowania otrzymał mieszkaniec Serafina.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.