Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

BUDOWA PLACÓW ZABAW W MIEJSCOWOŚCIACH LIPNIKI I ZALAS

W połowie października 2018r. Gmina Łyse dokonała odbioru prac związanych z budową placów zabaw w miejscowościach Lipniki i Zalas. Wykonawcą zadania była firma APIS Polska Sp. z o.o. z Jarosławia.

Gmina Łyse uzyskała dofinansowanie realizacji inwestycji w wysokości blisko 64% kosztów kwalifikowanych od Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowita wartość realizacji inwestycji wynosi 379.018 zł, w tym wysokość dofinansowania stanowi kwotę 190.856 zł.

Ogólnodostępne place zabaw zostały zlokalizowane przy obiektach oświatowych. W ramach realizacji zadania zamontowane zostały urządzenia zabawowo-rekreacyjne oraz elementy małej architektury (kosze, ławki, tablica). Obiekty są ogrodzone i wyposażone w nawierzchnię nieurazową.

Realizacja powyższej inwestycji przyczyniła się do podniesienia standardu życia mieszańców poprzez udostępnienie infrastruktury rekreacyjno-społecznej dotychczas niedostępnej w danych miejscowościach. Place zabaw służą jako miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży, a także spotkań rodziców.