Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

ZAGOSPODAROWANA NA NOWO PRZESTRZEŃ PUBLICZNA W ŁYSYCH, LIPNIKACH I ZALASIU

Z końcem sierpnia 2019 roku Gmina Łyse zakończyła realizację zadania pod nazwą: „Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie centrów miejscowości Łyse, Lipniki i Zalas”. W wyniku realizacji zadania centra trzech najliczniej zamieszkałych miejscowości w Gminie Łyse zyskały nowy, bardziej atrakcyjny i estetyczny wygląd.

ŁYSE
Pas zieleni oddzielający jezdnię na ul. Padlewskiego został przebudowany na strefę aktywności  fizycznej wraz z utwardzonymi ciągami pieszymi. Wykonawca zamontował na placu 6 urządzeń siłowni napowietrznej (wyciąg, surfer, orbitek, wioślarz, ławka-prostownik oraz jeździec), stół do szachów, trampolinę, stojak na rowery, ławki oraz kosze na śmieci. W ramach zadania wykonał również nasadzenia zieleni oraz oświetlenie obiektu. Zamontował też ławkę interaktywną, umożliwiającą między innymi bezpłatny dostęp do Internetu oraz ładowanie telefonów komórkowych.
W ramach realizacji zadania na nowo zagospodarowany został również teren przy hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łysych (elementy małej architektury, nasadzenia zieleni oraz ławka interaktywna).

LIPNIKI
Teren przy budynku Szkoły Podstawowej w Lipnikach został dodatkowo oświetlony, zamontowano też  stojak na rowery, kosze na śmieci  oraz ławki, w tym jedną ławkę interaktywną.  Przy szkole zasadzono drzewka oraz krzewy, a także przebudowano miejsca parkingowe.

ZALAS
W Zalasiu, w pobliżu  przystanku autobusowego Wykonawca zamontował ławki (w tym jedną interaktywną), kosze i stojaki rowerowe.  Na placu posadzono ozdobne krzewy oraz zasiano trawnik.

Wykonawcą całości zadania jest firma PROBUK Barbara Mściwujewska z Łomży, a koszt  inwestycji stanowi kwotę 473.700 zł. Gmina Łyse uzyskała na te cele dofinansowanie  w wysokości blisko 64% kosztów kwalifikowanych w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” na operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.