Nowi dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkola w Gminie Łyse

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 września 2019

Za nami uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Był to niewątpliwie duży stres dla dzieci, które z początkiem września uczęszczają do tzw. „zerówki” oraz I klasy, ale również dla nowych dyrektorów placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Gmina Łyse.

Z dniem 1 września 2019 roku Wójt Gminy Łyse powierzył stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych Pani Marzenie Pliszce – nauczycielce zatrudnionej dotychczas w Szkole Podstawowej w Zalasiu.  Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Lipnikach został Pan Janusz Krzyżewski – nauczyciel zatrudniony w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych. Stanowisko dyrektora Samorządowego Przedszkola w Łysych zostało powierzone Pani Bożenie Pisarek – byłej dyrektor Szkoły Podstawowej w Warmiaku. W Szkole Podstawowej w Zalasiu dyrekcja pozostała bez zmian – dyrektorem szkoły w dalszym ciągu jest  Pani Danuta Gwiazda.

Stanowiska w wyniku przeprowadzonych postępowań konkursowych zostały powierzone dyrektorom poszczególnych placówek oświatowych na okres 5 lat.