Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

W Dudach Puszczańskich powstała siłownia plenerowa oraz wiata rekreacyjna

W listopadzie 2019 roku Gmina Łyse zakończyła realizację inwestycji pod nazwą: „Budowa otwartej strefy aktywności w m. Dudy Puszczańskie”. W ramach zadania powstała siłownia plenerowa wyposażona w urządzenia: twister, podwójny wyciskacz, orbitek, zestaw koła tai-chi, biegacz, wioślarz, stół do ping-ponga oraz  stół do gry w szachy. Na placu wybudowano chodnik z kostki brukowej o łącznej długości  24,5 m.b., ustawiono ławki, kosze na śmieci oraz tablicę informacyjną, a także zasadzono drzewka liściaste.

Koszt wykonania siłowni plenerowej to kwota 51.500,00 zł, z czego 25.000,00 zł stanowią środki pozyskane od Ministra Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019, natomiast  pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy Łyse (w tym 20.227,90 w ramach realizacji Funduszu Sołeckiego). Wykonawcą zadania była firma PROBUK Barbara Mściwujewska z Łomży.

W pobliżu siłowni Gmina Łyse, również w bieżącym roku, wybudowała wiatę rekreacyjną za kwotę 12.000,00 zł.