Samorządowe Przedszkole w Łysych oraz oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych będą otwarte od 18 maja 2020 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 maja 2020

Decyzją Wójta Gminy Łyse w przyszłym tygodniu wznowią swoją działalność Samorządowe Przedszkole w Łysych oraz oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Łyse.

Rodzice, którzy zamierzają skorzystać z opieki nad dziećmi w przedszkolu bądź oddziałach przedszkolnych w szkołach, proszeni są o poinformowanie o tym zamiarze palcówkę oświatową na 2 dni wcześniej.

Placówki oświatowe zostały zamknięte w marcu decyzją premiera Mateusza Morawieckiego w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 (koronawirus) wywołującego chorobę układu oddechowego – COVID – 19. Pod koniec kwietnia ogłoszono program „Nowa normalność”, w ramach którego od 6 maja mogą być otwierane żłobki, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach.

Jednocześnie organy nadzorujące te placówki (a więc samorządy i właściciele prywatnych placówek) mają obowiązek wprowadzenia odpowiednich procedur sanitarnych i zapewnienia placówkom materiałów niezbędnych do zabezpieczenia podopiecznych, ich rodziców i personelu przed zagrożeniem epidemicznym.

Wójt Gminy Łyse
Grzegorz Fabiszewski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie