Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

PRZEBUDOWA DROGI RELACJI WEJDO - TYCZEK ORAZ ULICY KURPIOWSKIEJ W ŁYSYCH ZAKOŃCZONA

Na podstawie przeprowadzonego postępowania przetargowego Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych OSTRADA Sp. z o.o. z Ostrołęki zakończyło przebudowę odcinka drogi gminnej relacji Wejdo-Tyczek oraz ulicy Kurpiowskiej w miejscowości Łyse. 

W ramach przebudowy drogi w Wejdzie powstała nawierzchnia bitumiczna o długości 660 m.b. i szerokości 5m. Po jednej stronie drogi wybudowano chodnik z kostki betonowej o długości 470 m.b. oraz szerokości 2m z przylegającą nawierzchnią z płyty EKO (szerokość 0,55 m). Droga została oświetlona lampami LED oraz lampą interaktywną.

Na ulicy Kurpiowskiej istniejąca jezdnia o długości 0,338 km została poszerzona do 5 metrów. Po obu stronach ułożona została nawierzchnia z płyty EKO (o szerokości 0,55 m każda) oraz chodniki z kostki betonowej o szerokości 1,5 m. Wykonane zostały też zjazdy publiczne o nawierzchni asfaltowej oraz zjazdy na posesje prywatne z kostki betonowej. Na ulicy zamontowano oznakowanie poziome oraz pionowe, oświetlenie typu LED i lampę interaktywną.

11 grudnia 2019 roku Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski podpisali umowę na dofinansowanie przebudowy drogi relacji Wejdo -Tyczek oraz ulicy Kurpiowskiej w miejscowości Łyse w ramach Funduszu  Dróg Samorządowych. Dofinansowanie realizacji inwestycji wyniosło 70% przy całkowitym jej koszcie w kwocie 1,4 mln zł.