Jesteś tutaj: Start / Aktualności / INFORMACJA
„Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Łyse - Etap II”

INFORMACJA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 czerwca 2017

Wójt Gminy informuje, że na stronie Gminy Łyse – www.gminalyse.pl (w zakładce aktualności) umieszczone zostały projekty kart do głosowania w wyborach samorządowych w 2018r. Zwraca się również z prośbą o wyrażenie opinii w zakresie:

  • praktyczności stosowania kart w formie broszury w rozmiarze A4 a kart wielkoformatowych; w tym A0 i A1;

  • tajności głosowania na tzw. ,,płachcie" (karty formatu A0 i formatu A1);

  • oceny poszczególnych czynności, które z kartą do głosowania wykonuje wyborca ze szczególnym uwzględnieniem sposobu oddania głosu na karcie, złożenia karty wielkoformatowej (tzw. ,,płachty" o formacie A0 i A1) do koperty i wrzucenia jej do urny;

  • oceny trudności oddania głosu przez osoby starsze i niepełnosprawne w przypadku kart różnych rozmiarów ...

Ewentualne uwagi można zgłaszać drogą meilową na adres ug_lyse@wp.pl lub w Urzędzie Gminy Łyse - I piętro, pokój Nr 108. do dnia 24.06.2017 r.

 Ponadto informuję, że Krajowe Biuro Wyborcze uruchomiło platformę edukacyjną www.wybieramwybory.pl – portal wiedzy o prawie wyborczym dla wszystkich, którzy przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi chcą wiedzieć więcej o zasadach głosowania. Na stronie znajdują się podane w przystępny sposób szczegółowe informacje dla wyborcy, informacje o udogodnieniach w głosowaniu dla wyborców niepełnosprawnych, a także animowane filmy, przybliżające nie tylko reguły Kodeksu wyborczego, ale także zadania rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, do których będą wybierani przedstawiciele w 2018 roku.