Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ ŁĄCZKI – PIĄTKOWIZNA ZAKOŃCZONA

Z początkiem września 2017 r. Gmina Łyse dokonała odbioru technicznego wykonanej przebudowy drogi gminnej relacji Łączki –Piątkowizna, która stanowi połączenie komunikacyjne wewnętrzne miejscowości Łączki z miejscowością Piątkowizna. Prace związane z przebudową odcinka drogi żwirowej o łącznej długości ponad 2,3 km rozpoczęła w miesiącu maju 2017 r. firma BUDOMOST Sp. z o.o. z województwa podlaskiego.

W wyniku przeprowadzonych prac powstała tu nawierzchnia potrójnego utrwalenia o szerokości 5,20 m, zjazdy publiczne o konstrukcji jak droga główna oraz zjazdy gospodarcze z nawierzchni z kruszywa łamanego. Przy istniejących przepustach zamontowano bariery energochłonne oraz wykonano oznakowanie pionowe przebudowanego odcinka.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 566 tyś. Gmina Łyse uzyskała dofinansowanie przebudowy drogi w wysokości 150 tyś. zł przez Samorząd Województwa Mazowieckiego - środki związane z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.