Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Łyse

Strona główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

VI WIECZÓR Z AKORDEONEM

22 października 2019

W sobotni wieczór, 19 października 2019 roku, na kolejnych – szóstych już – spotkaniach z muzyką akordeonową, zorganizowanych przez GOKSiR oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Łysych, zaprezentowali się akordeoniści z różnych stron województwa mazowieckiego i podlaskiego: Jan Czyż, Stefan Górski, Michał Sawicki, Grzegorz Chorążewicz, Wojciech Drężek, Łukasz Gromek, Stanisław Lejman, Rafał Gromek, Arkadiusz Korytkowski  i Andrzej Białczak.

Czytaj więcej o: VI WIECZÓR Z AKORDEONEM
Powiększ zdjęcie

Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych

22 października 2019

Ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w terminie od dnia 7 października 2019 r. do dnia 20 listopada 2019 r.

Czytaj więcej o: Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych
Powiększ zdjęcie

Nauczycielka Szkoły Podstawowej w Zalasiu z medalem od ministra

21 października 2019

Minister Środowiska – pan Henryk Kowalczyk – uhonorował odznaką „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” nauczycielkę Szkoły Podstawowej w Zalasiu – mgr Bożenę Kaczmarczyk. Pamiątkowy zasłużony medal wręczyła pani Bożenie na uroczystym apelu szkolnym dyrektor szkoły – mgr Danuta Gwiazda. Jest to nagroda za dbałość o przyrodę i promowanie wśród społeczności szkolnej postaw proekologicznych.

Renata Rybka
Czytaj więcej o: Nauczycielka Szkoły Podstawowej w Zalasiu z medalem od ministra
Powiększ zdjęcie

ZAPROSZENIE

21 października 2019

Zespół Szkół Powiatowych w Łysych
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
oraz Stowarzyszenie Czas na Kulturę
zapraszają na spotkanie charytatywne
z cyklu "Opowiem Wam o..."

Naszym Gościem będzie Krzysztof Hołowczyc
wybitny kierowca rajdowy wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar

ZSP w Łysych
Czytaj więcej o: ZAPROSZENIE
Powiększ zdjęcie

KONKURS - PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

21 października 2019

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „KURPSIE RAZEM” INFORMUJE O MOŻLIWOŚCI SKŁADANIA WNIOSKÓW W RAMACH DZIAŁANIA 19 „WSPARCIE DLA ROZWOJU LOKALNEGO W RAMACH INICJATYWY LEADER” , PODDZIAŁANIE 19. 2 „WSPARCIE NA WDRAŻANIE OPERACJ I W RAMACH STRATEGI I ROZWOJU LOKALNEGO KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ” PROGRAMU ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 201 4 - 2020 NA OPERACJE, KTÓRE ODPOWIADAJĄ WARUNKOM PRZYZNANIA POMOCY W ZAKRESIE ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI NA OBSZARZE WIEJSKIM OBJĘTYM STRATEGIĄ ROZWOJU LOKALNEGO KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ PRZEZ PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ ( L IMIT DOSTĘPNYCH ŚRODKÓW: 1 750 000,00 PLN)

Czytaj więcej o: KONKURS - PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

ZAWIADOMIENIE

18 października 2019

W dniu 21 października 2019 roku o godz. 9.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej w biurze Rady Gminy Łyse.

Czytaj więcej o: ZAWIADOMIENIE
Powiększ zdjęcie

Dzień Nauczyciela w Zalasiu

17 października 2019

Październikowe Święto Edukacji Narodowej to dobry czas, aby dostrzec i docenić trud pracy nauczyciela. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalasiu z tej okazji zaprezentowali zebranej społeczności – uczniom, nauczycielom i rodzicom – zabawne scenki ze szkolnej codzienności, a słowami piosenek i wierszy podziękowali swoim pedagogom za wysiłek wkładany każdego dnia w edukowanie i wychowanie ku wartościom nowego  młodego pokolenia.

SP Zalas
Czytaj więcej o: Dzień Nauczyciela w Zalasiu
Powiększ zdjęcie

POMOC DLA POGORZELCÓW

17 października 2019

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla rodziny Państwa Katarzyny i Tadeusza Banach z miejscowości Pupkowizna poszkodowanej w wyniku pożaru w dniu 18 września 2019 roku. Pomimo podjęcia działań ratowniczych przez jednostki straży pożarnej dom wraz z całym wyposażeniem uległ całkowitemu zniszczeniu. Rodzina utraciła także rzeczy osobiste.

Czytaj więcej o: POMOC DLA POGORZELCÓW
Powiększ zdjęcie

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

15 października 2019

W dniu 4 października 2019 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Warmiaku uczestniczyła w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Koordynator – Danuta Murach. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Danuta Murach
Czytaj więcej o: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

KOMUNIKAT

15 października 2019

Wójt Gminy Łyse informuje, że od dnia 15 października 2019r. wydawane są  protokoły szacowania szkód w gospodarstwach rolnych  ze wszystkich miejscowości położonych na terenie Gminy Łyse, z wyłączeniem właścicieli gospodarstw rolnych, którzy złożyli wnioski o szacowanie szkód również w innych gminach i nie dostarczyli dotychczas protokołu częściowego do Urzędu Gminy Łyse.

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT
Powiększ zdjęcie

PROJEKT PEACE

15 października 2019

4 października 2019 r. zakończyliśmy w naszej szkole projekt PEACE, czyli zrozumienie międzykulturowe - program realizowany przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Udział w projekcie PEACE jest niepowtarzalną okazją do poznania ludzi z bardzo odległych miejsc oraz ich różnorodnych tradycji.

ZSP w Łysych
Czytaj więcej o: PROJEKT PEACE
Powiększ zdjęcie

Wyniki wyborów 2019 do Sejmu RP i do Senatu RP - Gmina Łyse

14 października 2019
Powiększ zdjęcie

Portal wybory.gov.pl

13 października 2019

KOMUNIKAT

11 października 2019

Wójt Gminy Łyse informuje, że od dnia 11 października 2019r. uruchamia wydawanie protokołów szacowania szkód w gospodarstwach położonych na terenie kolejnych miejscowości: Dawia, Plewki, Serafin, Warmiak, Wejdo i Zalas. Od dnia 09 października 2019r wydawane są protokoły szacowania szkód w gospodarstwach rolnych z miejscowości: Antonia, Baba, Dęby, Lipniki, Łyse, Piątkowizna, Pupkowizna, Szafranki oraz Tyczek, z wyłączeniem właścicieli gospodarstw rolnych, którzy złożyli wnioski o szacowanie szkód również w innych gminach i nie dostarczyli dotychczas protokołu częściowego do Urzędu Gminy Łyse. O terminie odbioru protokołu szacowania szkód w gospodarstwach rolnych położonych na terenie pozostałych miejscowości z terenu gminy Łyse będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT