Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Budowa teatru letniego wraz z widownią oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne

 

 

Zadanie pn. „Budowa teatru letniego wraz z widownią oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne” polega na budowie nowego obiektu z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kulturalnej.

Głównymi celami realizacji zadania jest:
1. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury do organizacji wydarzeń kulturalnych.
2. Podniesienie jakości i zakresu świadczonej oferty kulturalnej.
3. Zapewnienie zaplecza lokalowego do prezentacji kultury kurpiowskiej szerszemu gronu odbiorców.
4. Aktywizacji lokalnej społeczności w zakresie działań na rzecz rozwoju kultury i uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez gminę i inne organizacje.
5. Utworzenie warunków technicznych dla rozwoju zdolności artystycznych dzieci i młodzieży.

Gmina Łyse pozyskała dofinansowanie na podstawie zawartej umowy Nr 02978/18/FPK/DEK z dnia 19.07.2018r. dotyczącej dofinansowania zadań w ramach Programu Infrastruktura kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz aneksu nr 1 z dnia 16 listopada 2018 i aneksu nr 2 z dnia 18 grudnia 2018r. w łącznej wysokości 900 000,00 zł, w tym 600 000,00 zł w roku 2018 i 300 000,00 zł w roku 2019.

Budowa obiektu rozpoczęła się w 2016r. Zaawansowanie prac budowlanych na koniec 2017r. wynosiło około 23% (wykonane roboty branży budowlanej - roboty ziemne, ławy fundamentowe, ściany nadziemia, stropy i schody, część ścianek działowych, posadzek i więźby dachowej oraz wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej). Pozostały do wykonania na lata 2018-2019 zakres rzeczowy zadania obejmuje roboty:
- branży budowlanej,
- branży elektrycznej,
- branży sanitarnej.

Zadanie  jest częścią realizowanej przez Gminę Łyse inwestycji polegającej na budowie kompleksu kulturalno-rekreacyjnego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.