Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

SERAFIN I ŁYSE – KOLEJNY MILOWY KROK W WODOCIĄGACH

Wójt Gminy Łyse informuje o zakończeniu budowy sieci wodociągowej w Serafinie i Łysych.

W październiku 2021 r. odbył się odbiór techniczny prac związanych z zaprojektowaniem i budową sieci wodociągowej w Serafinie. W ramach zadania o łącznej wartości prawie 1,9 mln zł powstało 16,3 km sieci wodociągowej o średnicy od 90 mm do 250 mm.

Dzięki realizacji zadania, na terenie Serafina możliwość przyłączenia do sieci wodociągowej uzyskało 95 % budynków – tj. około 110 gospodarstw domowych. Inwestycja została dofinansowana w wysokości 70 % kosztów zadania środkami z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wodociąg w Serafinie stanowi jeden z etapów wielkiego zadania inwestycyjnego pod nazwą „Zabezpieczenie mieszkańców Gminy Łyse przed skutkami zmian klimatu poprzez rozbudowę gminnej sieci wodociągowej”, którego zadaniem jest nadrobienie zaległości Gminy Łyse w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do doskonałej jakości wody pitnej.

Również w październiku 2021 r. odbył się odbiór prac związanych z budową sieci wodociągowej i kolektora kanalizacji sanitarnej w Łysych – ul. Poległych. W ramach inwestycji powstało 1660 metrów sieci wodociągowej, która zasili w wodę 17 gospodarstw domowych. Jednocześnie, z myślą o przyszłym rozwoju sieci kanalizacyjnej ułożono 990 metrów kolektora kanalizacji sanitarnej, dzięki któremu w przyszłości budynki położone w rejonie inwestycji uzyskają dostęp do sieci kanalizacji sanitarnej. Łączny koszt prac wyniósł 157.932 zł. Również i to zadanie zostało dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wójt Gminy
Grzegorz Fabiszewski