Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Uroczyste otwarcie wystawy zdjęć – „Kuba – perła Antyli”

Karnawał w latynoskim stylu w Łysych
 
Piękny występ zespołu TropiCuba, odwiedziny Pani Konsul Republiki Kuby w Polsce Olivii Bosque oraz Pana Osniera Fonseki, no i otwarcie wystawy zdjęć autorstwa Ryszarda Sobolewskiego. Tak można streścić naszą piątkową uroczystość.
 
Mimo, że głównym punktem było otwarcie wystawy, to jednak występ kubańskiego zespołu muzyczno-tanecznego przyciągnął najwięcej uwagi.
Piękne panie w pięknych karnawałowych strojach śpiewały i tańczyły do muzyki typowej dla karnawału w Rio De Janeiro czy właśnie na Kubie. W trakcie występu skutecznie aktywizowały publiczność do wspólnej zabawy, tańca i śpiewu. Było wesoło jak przystało na czas karnawałowy.
 
Uroczystość otworzył Dyrektor GOKSiR w Łysych Pan Paweł Domurad, a oficjalnego otwarcia wystawy dokonała Konsul Kuby Pani Olivia Bosque.
 
W przerwie między występami zespołu o swojej wystawie zdjęć oraz podróżach na Kubę opowiedział Pan Ryszard Sobolewski. Wystawa składa się z 40 wielkoformatowych zdjęć i jest dostępna do obejrzenia jeszcze przynajmniej przez 2 tygodnie. Zapraszamy, są piękne.
 
Przed i w trakcie całej imprezy można było zakupić sobie pamiątki na kiermaszu rękodzieła artystycznego związanego tematycznie z Ameryką Łacińską.
 
Więcej zdjęć z uroczystości: https://www.facebook.com/goksirlyse
 
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do nas częściej, również do podjęcia współpracy.
 
Czekamy na Państwa pomysły dotyczące działalności GOKSiR-u. Poszukujemy też osób chętnych do prowadzenia warsztatów i spotkań, pomocy przy organizacji czy prowadzeniu imprez. Jesteśmy otwarci na propozycje.
 
Prosimy kontaktować się poprzez tel. 297 725 047, email goksir@gminalyse.pl lub Fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/goksirlyse.
 
GOKSiR w Łysych
 

Autor: Autor zdjęć: Zbigniew Kołakowski