Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" po raz ósmy zorganizowało rajd rowerowy, tym razem 8 maja 2022r. przez Wigierski Park Narodowy.

Wigierski Park Narodowy to jeden z największych polskich parków, szczycący się aż 42 jeziorami w swoich granicach. W czasie gdy wszyscy szturmują Mazury, dosłownie kilkadziesiąt kilometrów dalej można znaleźć spokój, piękną dziką przyrodę i wspaniałe tereny do aktywnej turystyki.

Wigierski Park Narodowy przygotował naprawdę godny polecenia szlak - zaznaczona na zielono, 41-kilometrowa trasa ,, Wokół Wigier” pozwala okrążyć całe jezioro Wigry i naprawdę docenić piękno parku. Na trasie wokół jeziora Wigry znaleźliśmy wiele interesujących miejsc, gdzie warto zrobić postój. Na uwagę zasługiwały między innymi:

  • punkt widokowy na jezioro Wigry w Bryzglu
  • wieża widokowa w Kruszniku oraz w Starym Folwarku
  • dzika plaża Piaski znajdująca się pomiędzy miejscowościami Czerwony Folwark oraz Rosochaty Róg
  • Baza rybacka Wigierskiego Parku Narodowego z wystawą "Historia i tradycja rybołówstwa nad Wigrami" w Czerwonym Folwarku
  • Klasztor w Wigrach
  • Muzeum Wigier w Starym Folwarku 
  • Wigierska Kolej Wąskotorowa w miejscowości Płociczno W sumie zrobiliśmy 50 km.

Stowarzyszenie zostało założone w 2011 roku w Łysych i od tamtego czasu aktywnie włącza się w aktywizację lokalnej społeczności poprzez uprawianie turystyki oraz uprawiania różnego rodzaju sportu. W 2018 roku stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektu „Aktywnie i z Uśmiechem”, które w swoich celach ma poszerzenie uprawiania turystyki i aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności.

8 Rajd Rowerowy – Wokół Wigier upłynął w miłej atmosferze i z nadzieją na kolejne takie spotkanie. Liczba uczestników rajdu w związku z obostrzeniami pandemicznymi oraz z zachowaniem ogólnych warunków bezpieczeństwa została określona na 20 osób. W tym roku rajd został objęty patronatem przez Wójta Gminy Łyse Pana Grzegorza Fabiszewskiego. Rajdy są dedykowany tylko i wyłącznie członkom stowarzyszenia. Zapraszamy do dołączenia do nas.

Autor: Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci"