Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Łyse w 2022roku

W dniu 12 lipca 2022 r. Wójt Gminy Łyse podpisał umowę dotacji nr 2245/22/OZ/DA, na podstawie której Gmina Łyse otrzyma dotację  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie na realizację zadania  „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Łyse w 2022roku”.

Do unieszkodliwienia przekazanych zostanie 30 ton zdemontowanych wyrobów zawierających azbest (płyt eternitowych). Wyroby te zostaną odebrane od właścicieli  nieruchomości przez firmę posiadającą wymagane w tym zakresie zezwolenia i przetransportowane na składowisko odpadów przyjmujące tego typu wyroby.

Koszty realizacji zadania wyniosą 13.510,80 zł w tym środki z WFOŚiGW w kwocie 8.400,00 zł (62,17% całkowitych kosztów realizacji zadania) i środki własne gminy pochodzące z wkładu mieszkańców nieruchomości w kwocie 5.110,80 zł (37,83 % całkowitych kosztów realizacji zadania).

Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Łyse w 2022roku