Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Kolejne wodociągi w Gminie Łyse oddane do użytku

W czwartek 22 grudnia 2022 r., komisja powołana przez Wójta Gminy Łyse Grzegorza Fabiszewskiego dokonała odbioru częściowego odcinka sieci wodociągowej w msc. Szafranki i Baba. Zrealizowany w ramach zadania „Nowy Ład w gospodarce wodno-kanalizacyjnej Gminy Łyse” odcinek sieci wodociągowej o długości 7,2 km umożliwi podłączenie do wodociągu 40 gospodarstw domowych. Dodać należy, że wiosną 2023 r. jednym z zadań wykonawcy będzie kolejna poprawa nawierzchni dróg żwirowych na opisywanym odcinku, których stan nawierzchni pogorszył się z powodu prowadzonych prac budowlanych.

Rozbudowa gminnej sieci wodociągowej stanowi obecnie jeden z priorytetów inwestycyjnych Gminy Łyse. Ma to związek z przekonaniem, że inwestycja ta będzie jednym z kluczowych kamieni milowych w historii rozwoju gminy. Oprócz tego, że poprawi komfort życia mieszkańców, wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa zarówno w zakresie ochrony przeciwpożarowej jak i jako zabezpieczenie na cele produkcji rolnej. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że dostęp do doskonałej jakości wody pitnej przełoży się również w perspektywie na poprawę zdrowia mieszkańców gminy. Inwestycja ta jest wyzwaniem o charakterze cywilizacyjnym, bez którego dalszy rozwój gminy Łyse byłby utrudniony i niezrównoważony. W ramach całego zadania „Nowy Ład w gospodarce kanalizacyjnej gminy Łyse” wybudowane zostanie ponad 60 km sieci wodociągowej. Dzięki temu z Kopciuszka, który zamykał statystyki województwa mazowieckiego w zakresie ilości sieci wodociągowej, za 2-3 lata staniemy się jedną z najlepiej zwodociągowanych gmin na obszarze powiatu Ostrołęckiego. Nie było by to wszystko oczywiście możliwe bez pozyskania przez Wójta Gminy olbrzymich środków na dofinansowanie przedmiotowej inwestycji. Przypominamy, że całe zadanie o którym mowa powyżej zostało wsparte kwotą  10,8 mln zł pochodzącą z Rządowego Programu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Łączny koszt budowy opisywanego odcinka sieci wyniesie ponad 1 mln 120 tys. zł. Wykonawcą zadania jest firma „Sanprod” sp. z o.o. z Ostrołęki. Nadzór inwestorski powierzony został firmie „Investpro” Arkadiusz Jędrzejczyk.