Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Świątecznie i pożytecznie czyli o świętach i wolontariacie w szkole w Zalasiu

Świąteczny okres Bożego Narodzenia to niezwykły i pełen wzruszeń czas, a jasełka szkolne bezpośrednio wprowadzają w świąteczny nastrój. Pozwalają lepiej zrozumieć wagę cudu narodzin Jezusa, który pragnie wejść w nasze życie i być w nim obecny. Są nieodłączną tradycją Szkoły Podstawowej w Zalasiu. Jak co roku, także tegoroczne skłoniły społeczność szkolną i zaproszonych gości, wśród których pojawił się także Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski, do refleksji nad tym, co w życiu liczy się najbardziej. Wspólnie zaśpiewane kolędy i pastorałki, przygotowane na tę okazję podczas grudniowych warsztatów muzyczno – wokalnych w szkole z akompaniamentem muzyka Stowarzyszenia „Świat Akordeonu” - Arkadiusza Korytkowskiego, wprowadziły w radosny nastrój i dostarczyły chwil wzruszeń.

Nawet najwspanialsze prezenty, najpiękniejsze ozdoby czy bogato zastawiony stół nie cieszą, jeżeli nie mamy z kim dzielić naszej radości. Stąd w szkole w Zalasiu pojawiła się akcja „Paczuszka dla maluszka”.  Polegała ona na zbiórce artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach . Akcja spotkała się z bardzo aktywną odpowiedzią, a wszystkie zebrane artykuły przekazane zostały Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Autor: tekst: Hanna Romańska - Lis, zdjęcia : Magda Szok