Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

BIEG TROPEM WILCZYM

Jak powszechnie wiadomo, kształtowanie patriotyzmu pełni bardzo ważną rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży. Idąc w ślad za powyższym, w dniu 6 marca br. w Szkole Podstawowej w Lipnikach odbył się bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Uczestnicy podjęli zmagania na dystansie 1963 metrów. W wydarzeniu udział wzięli zarówno uczniowie tutejszej Szkoły Podstawowej jak i jej sympatycy.

Po przekroczeniu linii mety każdy z uczestników otrzymał medal w podziękowaniu za poniesiony wysiłek. Ponadto wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, na ręce których złożono oficjalne gratulacje i wręczono przygotowane na tę okazję statuetki. Odznaczeń dokonali Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipnikach Pan Janusz Krzyżewski oraz Sekretarz Gminy Pan Jarosław Parda.

Dyrektor szkoły jako inicjator przedsięwzięcia podziękował za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i wyraził nadzieję na kontynuację działań w latach kolejnych.