Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Ekologiczny piknik rodzinny w Gminie Łyse

W dniu 14 kwietnia 2023 r. Wójt Gminy Łyse przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy podpisał umowę dotacji nr 1240/23/EE/D, na podstawie której Gmina Łyse otrzyma dotację  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie na realizację zadania „Ekologiczny piknik rodzinny w Gminie Łyse”. Wydarzenie zaplanowane jest na dzień 28 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych i skierowane do uczniów szkół podstawowych i ich rodzin z terenu Gminy Łyse.

Celem podjętych działań w formie ekologicznego pikniku jest edukacja ekologiczna, połączona z bezpośrednim zaangażowaniem społeczności lokalnej w działania ekologiczne i prozdrowotne. Poprzez zabawę, konkursy, uczestnicy pikniku zyskają wiedzę o wpływie życia codziennego na środowisko.

„Ekologiczny piknik rodzinny w Gminie Łyse”  dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie  dotacji, w kwocie 30 000 zł.