Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

ZADANIA W RAMACH MIAS MAZOWSZE 2021 ZREALIZOWANE

Wójt Gminy Łyse - Grzegorz Fabiszewski informuje, o oddaniu do użytkowania pięciu inwestycji zgłoszonych do realizacji przez sołtysów i rady sołeckie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021.

Sołectwa Baba, Dęby, Szafranki, Tartak oraz Tyczek otrzymały po 10 tys. zł dofinansowania na realizację następujących zadań:

  • Wykonanie oświetlenia w msc. Baba. W ramach realizacji projektu zamontowanych zostało 5 sztuk lamp interaktywnego oświetlenia ulicznego na terenie miejscowości Baba. Lampy zostały zamontowane na placu przy budynku świetlicy wiejskiej (3 sztuki), przy drodze gminnej nr 250721W relacji Szafranki-Baba (1 sztuka) oraz na skrzyżowaniu drogi gminnej 250706W z drogą powiatową nr 2520W (1 sztuka).
  • Wykonanie oświetlenia w miejscowości Dęby. Realizacja zadania obejmowała montaż 4 sztuk lamp interaktywnego oświetlenia ulicznego (1 sztuka na placu przy budynku Szkoły Podstawowej w Dębach oraz 3 sztuki w pasie drogowym drogi powiatowej nr 2502W relacji Dęby - Tyczek).
  • Wykonanie ogrodzenia terenu przy budynku świetlicy w Szafrankach. Teren wokół budynku świetlicy został odpowiednio zabezpieczony poprzez zamontowanie ogrodzenia z bramą i furtką.
  • Montaż urządzeń zabawowych oraz urządzeń siłowni zewnętrznej na placu przy świetlicy wiejskiej w msc. Tartak. Wybudowany w 2020 roku plac zabaw został uzupełniony o nowe elementy: zestaw zabawowy,  piaskownicę i stolik do gry w szachy. Ponadto na placu zamontowane zostały  urządzenia siłowni zewnętrznej: orbitek wolnostojący, wyciskanie z wyciągiem oraz ławka i  tablica z regulaminem.
  • Zakup urządzeń siłowni zewnętrznej w msc. Tyczek. W ramach realizacji zadania na placu wiejskim w pobliżu drogi powiatowej nr 2502W zamontowane zostały urządzenia siłowni zewnętrznej: wyciskanie siedząc z wyciągiem górnym, rower, wioślarz, prasa nożna, wahadło i twister (2 sztuki), ławka żeliwna (długość 2 m), podciąg nóg z drabinką, wyciąg górny i orbitek, wyciskanie siedzące, narciarz, tablica z regulaminem.

MIAS MAZOWSZE 2021

Zadania pn. „Wykonanie oświetlenia w msc. Baba”, „Wykonanie oświetlenia w miejscowości Dęby”, „Wykonanie ogrodzenia terenu przy budynku świetlicy w Szafrankach”, „Montaż urządzeń zabawowych oraz urządzeń siłowni zewnętrznej na placu przy świetlicy wiejskiej w msc. Tartak”, „Zakup urządzeń siłowni zewnętrznej w msc. Tyczek” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021".

Wójt Gminy
Grzegorz Fabiszewski