Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Odbiór częściowy odcinka sieci wodociągowej w msc. Lipniki – dzielnica „Struga”

W dniu 16 listopada 2022 r. Gmina Łyse dokonała odbioru częściowego odcinka sieci wodociągowej w msc. Lipniki – dzielnica „Struga” zrealizowanego w ramach zadania „Nowy Ład w gospodarce wodno-kanalizacyjnej Gminy Łyse.”

Odcinek o długości 5,4 km umożliwi przyłączenie do sieci wodociągowej 25 budynków mieszkalnych. Koszt budowy wodociągu realizowanego w formule „Zaprojektuj i wybuduj”  wyniósł 1.062.720 zł.

Realizacja zadania została sfinansowana ze środków Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” oraz środków własnych Gminy Łyse. Jest to największy pojedynczy kontrakt w historii Gminy Łyse, dzięki któremu przestaniemy być jedną z najsłabiej zwodociągowanych gmin Mazowsza, stając się liderem w zakresie stosowania innowacyjnych rozwiązań w branży wodno-kanalizacyjnej oraz tempa realizacji i rozmiaru inwestycji.  Najważniejsze jednak jest to, że kolejni mieszkańcy gminy uzyskują możliwość korzystania ze znakomitej jakości wody pitnej w ramach gminnej infrastruktury wodociągowej.

Jedną z ciekawostek widocznych na zdjęciach z odbioru częściowego inwestycji jest pojazd pogotowia wodno-kanalizacyjnego, którym poruszała się komisja odbiorowa po terenie inwestycji. Jest to samochód o napędzie całkowicie elektrycznym. Będzie on wykorzystywany w działalności Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych. Nowoczesny pojazd został zakupiony również w ramach realizacji projektu „Nowy Ład w gospodarce wodno-kanalizacyjnej Gminy Łyse”, na który Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski pozyskał rekordowe dofinansowanie w wysokości 10,8 mln zł.