Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Propozycje nazwy PSZOK docenione przez Wójta Gminy Łyse

10 marca 2023 r. w siedzibie Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych (Sali Edukacji Ekologicznej przy nowo powstałym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów) Wójt Gminy Grzegorz Fabiszewski wręczył nagrody i złożył podziękowania dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łysych za propozycję nazwy dla nowego PSZOK. Wśród pracowników merytorycznych Urzędu Gminy oraz Gminnej Jednostki Usług Komunalnych zgodnie najlepszą propozycją nazwy okazał się "Kurpiowski Selektoszek" autorstwa Laury Sadłowskiej - uczennicy klasy 4B Szkoły Podstawowej w Łysych. 

Wójt Gminy w podziękowaniu za niezwykle kreatywne pomysły wręczył uczestniczącym uczniom skromne upominki. Mamy nadzieję, że nazwa "Kurpiowski Selektoszek" spodoba się mieszkańcom naszej gminy i na trwałe wpisze się w pozytywne skojarzenia związane z racjonalną i efektywną gospodarką surowcami wtórnymi. Liczymy również, że dobre skojarzenia wpłyną pozytywnie na upowszechnianie idei gospodarki obiegu zamkniętego oraz szerzenie idei "zero waste". Podziękowania za pomoc w organizacji konkursu na nazwę PSZOK Wójt Gminy złożył na ręce Pani Dyrektor Marzeny Pliszki oraz Pani Anny Samul - opiekunki koła ekologicznego przy Szkole Podstawowej w Łysych.

Sala edukacji ekologicznej, ścieżka edukacji przyrodniczej i inne elementy razem z organizowanym obecnie PSZOK są składowymi całego systemu gospodarowania odpadami w gminie Łyse. Edukacja i poszerzanie świadomości mieszkańców jest kluczowym czynnikiem, bez którego optymalne segregowanie odpadów i maksymalne wykorzystanie dostępnych surowców wtórnych nie będzie możliwe. Bez właściwej segregacji odpadów koszty gospodarowania będą niestety rosły. Róbmy zatem wszystko co trzeba aby tego uniknąć z jednoczesną korzyścią dla środowiska.

Wszystkich zainteresowanych korzystaniem z Sali Edukacji Ekologicznej przy PSZOK w Łysych, w tym w szczególności szkoły, przedszkola i inne organizacje formalne jak i nieformalne zapraszamy i zachęcamy do współpracy. Szczegóły do uzgodnienia w biurze Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych przy ul. Adama Chętnika 32.