Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Łyse

Budujemy żłobek

W dniu 12 lutego 2025 r. odbył się drugi odbiór częściowy zadania: „Budowa żłobka w msc. Łyse”. Inwestycja dofinansowana jest ze środków z Krajowego Planu Odbudowy w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - Aktywny Maluch 2022 – 2029.

Zakres wykonanych i odebranych robót przedstawia się następująco:

  • podkłady betonowe na podłożu gruntowym,
  • ściany z bloczków z betonu komórkowego grubości 24 cm,
  • spalinowe i dymowe kanały z pustaków ceramicznych,
  • żelbetowe płyty stropowe grubości 8 cm,
  • żelbetowe płyty stropowe dachowe,
  • wieńce żelbetowe ścian parteru,
  • słupy żelbetowe o wysokości 4 m.

Dzięki Wykonawcy - Zakładowi Remontowo Budowlanemu KAM-BUD Kamionowski Spółka Jawna z Ostrołęki - zaawansowanie prac budowlanych jest dużo większe niż podlegające odbiorowi. Roboty są wykonywane zgodnie z harmonogramem i sztuką budowlaną. Termin zakończenia budowy obiektu z pewnością nie jest zagrożony, z uwagi na intensywne tempo prac i zaangażowanie Wykonawcy.