Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

BUDOWA STADIONU LEKKOATLETYCZNEGO W ŁYSYCH ZAKOŃCZONA

Z przyjemnością informuję, że zakończyliśmy budowę od dawna wyczekiwanego stadionu lekkoatletycznego w miejscowości Łyse. 9 grudnia 2022r. miał miejsce odbiór  końcowy realizacji powyższego zadania. Obszar inwestycji graniczy bezpośrednio z terenem szkolnym, na którym zlokalizowany jest m.in. budynek szkoły podstawowej, hala sportowa z zapleczem sanitarnym oraz kompleks sportowy „Orlik” z ogólnodostępnymi szatniami i sanitariatami dla sportowców.

Wykonawcą wyłonionym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego była firma INTERHALL sp. z o.o. z Katowic.
Realizacja inwestycji obejmowała budowę:
- boiska do piłki nożnej o wymiarach 55x100 m o nawierzchni trawiastej,
- bieżni prostej do biegu na dystansie 100 m i 110 m o nawierzchni z poliuretanu,
- rzutni do pchnięcia kulą,
- skoczni do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem o nawierzchni z poliuretanu,
- skoczni do skoku wzwyż o nawierzchni z poliuretanu,
- trybun dla widowni,
- ławek dla zawodników
- ogrodzenia.

Dodatkowo w celu uzyskania pełnej funkcjonalności budowanego stadionu zamontowano oświetlenie oraz tablicę stadionową. Do oświetlenia obiektu zastosowanych zostało 37 opraw oświetleniowych zamontowanych na 16 słupach, w tym na masztach o wysokości 12 m (7 szt.) oraz 6m (9 szt.). Ponadto wykonane zostało odpowiednie okablowanie elektryczne (w tym wewnętrzna linia zasilająca - WLZ), rozdzielnica główna, studzienki teletechniczne oraz doprowadzono instalację elektryczną do sterowni.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 1.100.000 zł oraz Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022” w wysokości 300.000 zł (wykonanie oświetlenia). Wybudowany za kwotę 4,7 mln zł stadion zostanie udostępniony do użytkowania jesienią przyszłego roku, z uwagi na planowane prace pielęgnacyjne murawy boiska (nawożenie, piaskowanie, koszenie).

Budowa stadionu lekkoatletycznego ma na celu przede wszystkim promocję aktywnych form spędzania czasu wolnego przez mieszkańców naszej gminy. Stadion przyczyni się również do zwiększenia integracji lokalnej społeczności, poszerzenia oferty rekreacyjnej i edukacyjnej oraz podniesienia wartości turystycznej gminy.

          Wójt Gminy
Grzegorz Fabiszewski