Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

BUDOWA STACJI UZDATNIANIA WODY W LIPNIKACH

Gmina Łyse maju 2017r., w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego, zleciła wykonanie zadania firmie HYDRO-PARTNER Sp. z o.o. z Leszna, która  zaprojektuje, a następnie wybuduje nowoczesną, wydajną oraz gwarantującą doskonałą jakość wody stację.

W celu pozyskania środków na budowę stacji uzdatniania wody w Lipnikach,  Gmina Łyse 18 września 2017 r. zawarła umowę pożyczki z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w wysokości 2.615.993,24 zł. Pożyczka o której mowa powyżej ma bardzo preferencyjne warunki na jakich jest udzielana. Planowana wysokość umorzenia wynosi 40%.

Z końcem września 2017r. ta niezwykle potrzebna mieszkańcom Gminy Łyse inwestycja uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę.  Koszt realizacji zadania wynosi 3.513.792,32 zł. Oddanie stacji do eksploatacji planowane jest do końca września 2018r.