Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Dotacje na modernizację oświetlenia i odbiór azbestu w Gminie Łyse

W dniu 06 czerwca 2023 r. Wójt Gminy Łyse  podpisał umowę Nr 1416/23/OA/D, na podstawie której Gmina Łyse otrzyma z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dotację na realizację zadania: „Ograniczenie zużycia energii elektrycznej poprzez modernizacje istniejącego oświetlenia w Gminie Łyse w 2023"  w kwocie 289 967 zł.

W zakres realizacji zadania wchodzi wymiana nieefektywnych źródeł światła na energooszczędne typu LED oświetlenia w budynkach Szkół Podstawowych, Urzędu Gminy  Łyse oraz oświetlenia ulicznego. Łączna ilość źródeł światła przeznaczonych do wymiany wynosi 2 638 szt.

W tym samym dniu podpisana została również umowa dotacji nr 2174/23/OZ/DA na wykonanie zadania „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Łyse w 2023 r.”  na kwotę 35 000,00 zł. Środki na realizację powyższego zadania pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Do unieszkodliwienia przekazanych zostanie 218,75 ton zdemontowanych wyrobów zawierających azbest (płyt eternitowych). Wyroby te zostaną odebrane od właścicieli  nieruchomości przez firmę posiadającą wymagane w tym zakresie zezwolenia i przetransportowane na składowisko odpadów niebezpiecznych.

Wójt Gminy Łyse
Grzegorz Fabiszewski

Dotacje na modernizację oświetlenia i odbiór azbestu w Gminie Łyse

Dotacje na modernizację oświetlenia i odbiór azbestu w Gminie Łyse