Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

UROCZYSTE OTWARCIE STADIONU

W sobotę 19 sierpnia 2023 roku odbyło się oficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Łysych. Podczas uroczystości obecnych było wiele znamienitych osobistości reprezentujących administrację publiczną oraz środowisko sportowe, m. in. Minister Henryk Kowalczyk, Wiceminister Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, I Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak, trener Kadry Narodowej w okresie 2000-2002 Jerzy Engel, Prezes Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Waldemar Trochimiuk, trener UEFA PRO Andrzej Bedra. Na murawie został rozegrany mecz rozpoczynający sezon 2023/2024 Klasy A – GUKS Krasnosielc-GKS Łyse, który zakończył się remisem 1:1. 

Całkowity koszt inwestycji opiewał na kwotę 4,7 mln zł. Zadanie dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 1.100.000 zł oraz Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022” w wysokości 300.000 zł (wykonanie oświetlenia). Nowo wybudowany stadion wyposażony jest w boisko trawiaste o wymiarach 100x55m, bieżnię prostą o dł. 100m i 110m, skocznię do skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku wzwyż.

W ramach promocji aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz zachęcenia najmłodszych mieszkańców do rozwijania umiejętności sportowych organizatorzy zapewnili biegi z nagrodami oraz wykład motywacyjny przeprowadzony przez Pana Jerzego Engela.

 

Wójt Gminy Łyse
Grzegorz Fabiszewski