Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Nowy Ład w infrastrukturze drogowej Gminy Łyse – etap II oraz zadania drogowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

W dniu 11 października 2023 r. w siedzibie Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce odbyło się oficjalne wręczenie czeków na realizację zadań w ramach Polskiego Ładu oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Łyse otrzymała w sumie ponad 16 mln zł dofinansowania przebudowy infrastruktury drogowej.

Sztandarowym założeniem jest kontynuacja działań rozpoczętych w ramach 2-iej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania zadania z 8 edycji Polskiego Ładu wynosi 8 mln zł. Inwestycja będzie polegać na przebudowie i rozbudowie 12 odcinków dróg o łącznej długości blisko 8,750 km w miejscowościach Łączki, Łyse, Lipniki, Zalas, Piątkowizna, Dudy Puszczańskie, Szafranki, Antonia, Grądzkie, Złota Góra, Wejdo. Celem realizowanych zadań jest poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez dostosowanie nawierzchni dróg do normatywnej nośności i szerokości, wykonanie poboczy utwardzonych o nawierzchni z kruszywa oraz oznakowanie dróg.

Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obejmuje następujące zadania:

  • przebudowę drogi gminnej Łyse – Tyczek Noski w wysokości 4 646 648,57 zł,
  • przebudowę drogi gminnej w miejscowości Serafin oraz drogi gminnej w miejscowości Pupkowizna w kwocie 3 430 739,21 zł.