Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Święto Niepodległości w szkole w Zalasiu

105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Społeczność Szkoły Podstawowej w Zalasiu świętowała podczas uroczystego apelu, biorąc jak co roku udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”.

O godz. 11.11 w piątek wybrzmiał odśpiewany przez wszystkich polski hymn państwowy. Przedszkolaki wzruszająco zaśpiewały piosenkę „11 Listopada”, opowiadającą o wolności wywalczonej przez Polaków  „dużych i małych”. Uczniowie z klas VI - VIII słowami poetów opowiedzieli zaś o trudnej drodze polskiego narodu do wolności, poświęceniu polskich żołnierzy i życiu polskich rodzin, naznaczonych rozstaniami i śmiercią. Były też wspólnie śpiewane pieśni patriotyczne z akompaniamentem współpracującego ze szkołą Arkadiusza Korytkowskiego, prezesa Stowarzyszenia „Świat Akordeonu”. O przygotowanie tej lekcji patriotyzmu zadbali koordynatorzy ogólnopolskiej akcji w szkole: dyrektor szkoły Danuta Gwiazda oraz Tomasz Gwiazda, Magda Szok, Magda Gwiazda i Renata Korytkowska.

Jak potrzebne są nam takie „żywe lekcje” pamięci. Dużym – żeby przypomnieć sobie najważniejsze wartości – dobro, miłość, szacunek w służbie drugiemu człowiekowi i ojczyźnie a małym – żeby te wartości rozpoznawali i uczyli się ich, bo to oni są przyszłością Polski.