Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

"Taniec z gwiazdami" w Galerii Bursztynowej

7 lutego br. do Szkoły Podstawowej w Lipnikach przybyli niezwykli goście - Babcie i Dziadkowie naszych uczniów. To dzień, w którym świętowaliśmy przeszłość, teraźniejszość, ale również i przyszłość - spotkanie trzech pokoleń, z których w każde wpisane zostały inne wspomnienia.

W tym dniu, nasi uczniowie zaprosili szanownych gości do oglądania niezwykłego widowiska - wycieczki do Galerii Bursztynowej, gdzie spektaklowi dziadkowie pojechali zrobić zakupy. Fenomenalnie ubrani, zwracający na siebie uwagę ludzi, przyciągnęli uwagę przechodniów, którzy byli przekonani o tym, iż są oni kimś sławnym więc zaczęli prosić ich o autografy. Dziadkom zaproponowano udział w programie telewizyjnym – „Taniec z gwiazdami”. Pośród innych uczestników, zarówno młodszych i starszych, główni bohaterowie, okazali się najlepsi. Zdobyli pierwsze miejsce i otworzyła się przed nimi perspektywa robienia ogólnoświatowej kariery. Jak się okazało, nie było to dla nich najważniejsze. Po osiągnięciu sukcesu, wrócili do domu wraz ze swoimi wnuczętami, które w poszukiwanie ich zaangażowały policję.

Celem wspólnej pracy i zaangażowania nauczycieli i uczniów w przygotowanie akademii, która się u nas odbyła, była nie tylko wspólna radość ze świętowania tego dnia poprzez obecność, ale przede wszystkim chęć złożenia naszym gościom wyrazów szacunku i uznania. Oprócz widowiska, mogliśmy posłuchać wielu utworów, które przypomniały naszym gościom czasy ich młodości.

Nie zabrakło wspólnie spędzonego czasu na wypicie kawy oraz skosztowanie słodkiego poczęstunku.

W naszej szkolnej galerii obrazów, dziadkowie podziwiali piękne portrety, wykonane przez ich wnuczęta.

Turniej szachowy, w którym z radością uczestniczyli zgromadzeni goście, to ostatnia z atrakcji tego dnia przygotowana specjalnie dla nich. Wspólna gra, obecność oraz rozmowy były zwieńczeniem wspaniałego spotkania.

Dziękujemy, że tak licznie przybyliście, aby świętować Wasz dzień - dzień, w którym wszyscy przypomnieliśmy sobie jak ważna jest przeszłość oraz jej wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Dzięki takim spotkaniom uświadamiamy sobie, iż bez pamiętania o tradycjach, nie można budować w sposób prawidłowy poczucia wspólnoty oraz życia w naszej małej ojczyźnie.

Składamy podziękowania nauczycielom oraz uczniom, którzy swoją pracą, zaangażowaniem oraz świetnymi pomysłami sprawili, że ten dzień pełen emocji i wzruszenia.

Autor: Społeczność Szkoły Podstawowej w Lipnikach