Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Ponad 280 tys. wsparcia dla Gminy Łyse z budżetu Województwa Mazowieckiego

W dniu 7 marca 2024 r. w siedzibie ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie zostały podpisane umowy na dofinansowanie zadań z programów: Mazowsze dla Sołectw, Mazowieckie Strażnice OSP oraz Mazowsze dla zwierząt.

W ramach dofinansowania programu Mazowsze dla Sołectw 2024 w Gminie Łyse zrealizowana zostanie inwestycja pod nazwą: "Zakup i montaż lamp solarnych na terenie sołectw Baba, Lipniki i Tartak" oraz "Zakup i montaż lamp solarnych na terenie sołectw Dudy Puszczańskie, Grądzkie i Warmiak". Łączna wartość wsparcia ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w danym obszarze wynosi 90 000 zł.

Dofinansowanie na realizację zadań dla jednostek OSP o łącznej wysokości 190 000  zł obejmuje:

  • remont posadzki w garażu budynku strażnicy OSP w Łączkach w ramach zadania „MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP” - edycja 2024 – dotacja w kwocie 40 000  zł z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego,
  • dofinansowanie do zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo gaśniczego dla OSP w Łysych w ramach zadania „OSP- edycja 2024” o wartości 150 000 zł z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dotacja w zakresie programu Mazowsze dla Zwierząt 2024 dotyczy realizacji zadania pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Łyse” poprzez przeprowadzenie akcji sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich. Kwota dofinansowania ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego stanowi kwotę 5 075 zł.

Mazowsze dla Sołectw 2024

"Zakup i montaż lamp solarnych na terenie sołectw Baba, Lipniki i Tartak" oraz "Zakup i montaż lamp solarnych na terenie sołectw Dudy Puszczańskie, Grądzkie i Warmiak" - zadania współfinasowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Samochód współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania OSP – edycja 2024
Remont strażnicy wykonano w ramach zadania „MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP” w 2024 roku

 Mazowsze dla zwierząt

Zadanie pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Łyse” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego