Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Dzień wagarowicza w Szkole Podstawowej w Lipnikach

21 marca to pierwszy dzień wiosny, który jest symbolicznym czasem pożegnania zimy, a przywitania nowej pory roku. Z tego powodu, zwłaszcza w szkołach, organizowane są specjalne apele, przedstawienia oraz związane z tym zwyczaje tj. topienie lub palenie Marzany. W ten sposób uczniowie i nauczyciele świętują nadejście długo wyczekiwanej wiosny.

W tym dniu Samorząd Uczniowski przygotował dla nas kilka niespodzianek. Uczniowie ubrani w stroje kurpiowskie wyprowadzili przygotowaną kukłę na plac szkolny. Wychowankowie wyprowadzali Marzannę śpiewając pieśń pt. ,,Na lipnickim polu”. Po jej spaleniu na boisku rozbrzmiewały wiosenne piosenki śpiewane przez wszystkich zebranych.

Pierwszy dzień wiosny, który przypadł w tym roku w czwartek był także Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Z tego powodu zwieńczyliśmy go konkursem na najlepiej ubraną kolorystycznie klasę.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom oraz naszym uczniom za wspaniałe przygotowanie się do tego dnia.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

 

 

Autor: Szkoła Podstawowa w Lipnikach