Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Remont dachu kościoła parafialnego w Zalasiu dofinansowany w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

W dniu 12 kwietnia 2024 r. w Urzędzie Gminy Łyse została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Remont dachu kościoła parafialnego w Zalasiu”. Budowla sakralna wpisana do rejestru zabytków pod nr A-1126 uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków stanowiącym 98% kosztów realizacji. Wykonawcą zadania jest PHU Andrzej Borkowski z Ostrołęki, a wartość umowy opiewa na kwotę 899 589,22 zł.

Prace podjęte w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Zalasiu będą obejmować wymianę pokrycia dachowego z blachy na dachówkę ceramiczną zgodnie z pierwotnie montowanym rodzajem pokrycia, częściową wymianę więźby dachowej kościoła wraz z nowym orynnowaniem i niezbędnymi obróbkami blacharskimi oraz wykonanie instalacji odgromowej. Planowane zakończenie prac nastąpi do końca września bieżącego roku.