Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Szkolna Gra Terenowa pod hasłem "Szanuj wodę, ratuj przyrodę”

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody.  Klasy IV – VIII uczestniczyły w Szkolnej Grze Terenowej pod hasłem "Szanuj wodę, ratuj przyrodę". Uczestnicy mieli 120 minut na zaliczenie 6 baz ( klasy 4-5) i 8 baz ( klasy 6-8) oraz bazy niespodzianki, na której  musieli wykazać się kreatywnością i wykonać zadania praktyczne.  Gra rozpoczęła się od zbiórki uczestników i przedstawienia obowiązujących zasad.

O godzinie 8.35 jedenaście drużyn wyruszyło na trasę.  Zadania prezentowały różny stopień trudności, w związku z tym uczestnicy musieli wykazać się skupieniem, uwagą, umiejętnościami matematycznymi oraz informatycznymi, gdyż większość zadań była zakodowana. Była to super zabawa,  poruszająca bardzo ważny problem zanieczyszczeń i braku wody oraz zadań dla nas, jako obywateli "Zielonej Planety" , aby nadal nią była, a każdy człowiek ją zamieszkujący miał dostęp do czystej wody. Grę przygotowali członkowie Koła Ekologicznego. Ta innowacyjna forma nauki i zabawy pozwoliła uczestnikom pogłębić swoją wiedzę na temat znaczenia wody dla życia na Ziemi oraz wyzwań z nią związanych. Zwiększyła świadomość uczestników na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą zanieczyszczenia i nieodpowiedzialne gospodarowanie zasobami wodnymi. Poprzez interaktywne zadania i wyzwania, uczestnicy mieli szansę lepiej zrozumieć konieczność ochrony wód i podejmowania działań na rzecz ich ochrony.

Dziękujemy za pomoc paniom Wioletcie Śniadach i Jolancie Puławskiej

A oto zwycięskie drużyny:
Kategoria klasy 6-8 
Miejsce I - klasa VIIb i VIIIb
Miejsce II - klasa VIIIa
Miejsce III - klasa VIa
Kategoria klasy 4-5
Miejsce I  klasa IVa 
Miejsce II klasa IVb
Miejsce III klasa Va

Zwycięzcom gratulujemy.

Autor: Szkoła Podstawowa w Łysych /AS/