Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Święto Polskiej Niezapominajki - Warmiak 2022

W dniu 19 maja 2022r. (po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią) ponad 140 dzieci z opiekunami, nauczycielami i rodzicami spotkało się w szkole w Warmiaku by świętować piękno polskiej przyrody. Uroczystość została zainicjowana przez nieżyjącego już redaktora Polskiego Radia – Andrzeja Zalewskiego, a rozpowszechniona na Kurpiach przez dra Romana Gawrycha. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Grzegorz Fabiszewski – Wójt Gminy Łyse, Stanisław Lipka – Radny Powiatu Ostrołęckiego, Dariusz Mierzejewski – Dyrektor WORD-u w Ostrołęce ( przeprowadził konkurs na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym), Alina Sadłowska – Dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle (z tym bankiem nasza szkoła współpracuje w ramach SKO), Zdzisław Kobus – leśniczy i przedstawiciel Lasów Państwowych, panowie ze Stowarzyszenia „Projekt Radomir” na czele z Robertem Niedźwieckim oraz radni i sołtysi lokalnej społeczności.

Po powitaniu zebranych przez Dyrektor szkoły Iwonę M. Cwalińską wystąpili uczniowie z programem artystycznym, zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pod nazwą „Mrówka – owad bardzo pracowity” i wręczone nagrody.

Na konkurs wpłynęło 81 prac. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach:
I – przedszkola i klasy 0,
II – klasy 1-3,
III – klasy 4-8.

Komisja konkursowa w składzie: Jerzy Waszkiewicz – przewodniczący, Barbara Drężek i Beata Kulas – członkowie, postanowiła przyznać:
Kategoria I:
I miejsce – Jan Pełtak, kl. 0, SP w Nowej Wsi;
II miejsce – Liliana Stachelek kl. 0, SP w Zalasiu;
III miejsce – Miłosz Andrzejczyk, Oddział Przedszkolny w Warmiaku;
Kategoria II:
I miejsce – Anna Kozon, kl. II, PSP  SIGiEw Pełtach;
II miejsce – Aleksandra Kania, kl. III, SP w Wejdzie;
II miejsce – Gabriela Polak, kl. II, SP w Zalasiu;
III miejsce – Lena Wezner, kl. I, PSP SIGiE w Pupkowiźnie;
III miejsce – Paweł Zalewski, kl. I, PSP SIGiE w Rżańcu;
Kategoria III:
I miejsce – Nadia Trzcińska, kl. IV, SP w Wejdzie;
II miejsce – Kinga Sobotka, kl. VII, PSP SIGiE w Warmiaku;
III miejsce – Karolina Krzynowek, kl. VIII, SP w Łysych;
Wyróżnienie – Piotr Malon, kl. VII, PSP SIGiE w Czarnotrzewiu.

Po ogłoszeniu wyników konkursu przeprowadzono z uczniami pogadanki na tematy przyrodnicze. Następnie wszyscy udali się na plac przy szkole, gdzie czekała nadmuchiwana zjeżdżalnia, ognisko, ruszt z kiełbaskami i stoliki z napojami i słodyczami. Na koniec rozegrany został mecz w piłkę nożną Warmiak – Reszta Świata. W między czasie do członków SKO zostali włączeni najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy od Pani Aliny Sadłowskiej otrzymali książeczki oszczędnościowe i upominki. W dobrych nastrojach wszyscy rozjechali się do swych miejscowości obiecując sobie, jak w piosence, że „wrócą tu za rok”.

Autor: Ewa Samsel, Jerzy Waszkiewicz