Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Budowa placu zabaw w Łysych

W ramach realizacji zadania na placu w pobliżu budynku Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych powstał nowy, ogólnodostępny plac zabaw. Do budowy obiektu zostały wykorzystane urządzenia zabawowe pozyskane z odzysku rozbiórki placu zabaw z lat poprzednich (zbudowanego w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła” w 2010 roku), który został zdemontowany w związku z budową pełnowymiarowego boiska sportowego o nawierzchni trawiastej.

Nowo powstały plac zabaw składa się z następujących elementów: zestaw zabawowy (huśtawka z zabezpieczaniem), zabawka typu „Lokomotywa”, mały mostek na łańcuchach, zestaw (2 wieże z mostkiem, pochylnia i przeplotnia), zestaw gimnastyczny „FIP”, drabinka wysoka, bujaki „Motocykl” i „Kogut”, wieszak na ubrania, ławki – 3 sztuki, kosze na śmieci - 3 sztuki oraz tablica informacyjna z regulaminem. Ponadto na placu zabaw zamontowano dwa nowe elementy: karuzelę tarczową oraz huśtawkę wagową podwójną. Obiekt został ogrodzony. Podłoże wykonane jest z piasku. Plac zabaw został wykonany przez firmę Apis Polska Sp. z o.o. za kwotę 23 tys. złotych.

Zadanie pn. „Budowa Placu Zabaw” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019” w kwocie 10 tys. zł.