„Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Łyse - Etap II”

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 maja 2017

"Biedroneczki są w kropeczki"

Już po raz ósmy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum SIGiE im. Karola Adamieckiego w Warmiaku zorganizowano Dzień Polskiej Niezapominajki. Jest to święto przyrody, które ma na celu promowanie jej walorów oraz stałe przypominanie o ochronie środowiska, a zostało zainicjowane w 2002 roku przez nieżyjącego już redaktora radiowej Jedynki - Andrzeja Zalewskiego. 

Bohaterem tegorocznej Niezapominajki w Warmiaku była "boża krówka", czyli biedronka, stąd też i podtytuł imprezy zaczerpnięty z piosenki Kasi Sobczyk - "Biedroneczki są w kropeczki".

Uroczystość otworzył Dyrektor Szkół w Warmiaku Jerzy Waszkiewicz, witając przybyłych gości, a byli to: Iwona Magdalena Cwalińska - Dyrektor Zespołu Szkół SIGiE w Ostrołęce, Ks. Roman Ziemak - proboszcz parafii Zalas, Stanisław Lipka - Radny Powiatu Ostrołęckiego, Paweł Wysmułek - przedstawiciel Nadleśnictwa Myszyniec oraz Koła Łowieckiego „Jedność”, Monika Obrębska i Monika Stękiel z Oddziału Banku PKO BP w Kadzidle, mł. asp. Kornelia Suchodolska - Krysińska i asp. Waldemar Gwiazda z Posterunk Policji w Łysych, Janina Krzyżewska (emerytowana nauczycielka zajmująca się edukacją regionalną) z mężem Andrzejem, również emerytowanym nauczycielem; sołtysi: Anna Kręciewska i Jadwiga Pisowłocka, a także rodzice, uczniowie i ich opiekunowie z zaproszonych okolicznych szkół. Po części artystycznej wykonanej przez uczniów szkół w Warmiaku, gdzie znalazły się elementy patriotyczne, folklorystyczne i ekologiczne nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, pn. "Biedroneczki są w kropeczki" i wręczenie nagród laureatom. 

Kategoria - Uczniowie Gimnazjum:

I miejsce - Jarosław Kaczmarczyk, kl. III PG w Zalasiu

II miejsce - Patrycja Perzan, kl. III PG w Lipnikach

III miejsce - Aleksandra Kuczyńska, kl. I PG SIGiE w Warmiaku;

Kategoria - uczniowie klas IV - VI:

I miejsce - Maciej Czarneta, kl. IV SP w Łączkach

II miejsce - Wiktoria Banach, kl. VI SP SIGiE w Pupkowiźnie

III miejsce - Aleksandra Ruszczyk, kl. VI SP SIGiE w Zdunku

W tej kategorii przyznano także wyróżnienia: 

- Hubert Dawid, kl. V SP SIGiE w Czarnotrzewiu

- Klaudia Gołaś, kl. VI SP SIGiE w Warmiaku

- Marta Wróbel, kl. IV SP SIGiE w Pełtach

Kategoria - uczniowie klas I- III:

I miejsce - Jakub Bałdyga, kl. III SP w Zalasiu

II miejsce - Oliwia Dawid, kl. II SP w Lipnikach

III miejsce - Alicja Szok, kl. III SP w Łączkach

W tej kategorii również przyznano wyróżnienia:

- Artur Chodnicki, kl. I SP SIGiE w Rżańcu

- Oskar Krysiak, kl. II SP SIGiE w Warmiaku

- Emilia Nicewicz, kl. II SP w Wejdzie

Następnie wszyscy uczniowie udali się na tematyczne prelekcje. Pan Paweł Wysmułek przeprowadził zajęcia nt. "Owady w lesie", pani Janina Krzyżewska opowiedziała uczniom o historii Kurpiowszczyzny i swojej twórczości, natomiast Panie z Banku PKO BP w Kadzidle zachęcały do uczestnictwa w SKO poprzez zajęcia o oszczędzaniu. Nasi SKO-wicze chętnie wzięli udział w zajęciach, gdzie mogli podzielić się swoją wiedzą z zakresu oszczędzania i przedsiębiorczości.

Istotę i sens organizowania tego typu uroczystości znakomicie oddaje wpis do kroniki szkolnej: "Piękno planety Ziemi tkwi w Jej Małych Ojczyznach. Poznaj je, pokochaj i szanuj".

PS. Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc: Panu Józefowi Bałdydze - właścicielowi Zakładów Mięsnych JBB w Łysych oraz Państwu Halinie i Tadeuszowi Kubrakom - właścicielom Sali Bankietowej w Piątkowiźnie.

 

Zdjęcia >>>

 

Monika Gryglik

Galeria

  • Powiększ zdjęcie